W Wielkiej Brytanii system ubezpieczeń zdrowotnych jest rozwinięty znacznie bardziej niż w Polsce. Dzięki temu same polisy są tańsze i popularniejsze. Jeśli więc trafiłeś na naszą stronę prawdopodobnie interesujesz się tematem. Dowiesz się tutaj co tak naprawdę możesz mieć ubezpieczone i jak to wygląda.

W dziale naszych porad  możesz przeczytać więcej.

Rodzaje ubezpieczenia na życie w UK

Life insurance – polisa na życie

Ubezpieczenie „Life insurance” zwane również „Term assurance” to ubezpieczenie na określony czas. Jest to standardowe ubezpieczenie na życie dostępne dla osób w wieku od 18 do 99 lat. Minimalna składka to 5 funtów. Odszkodowanie będzie wypłacone w trakcie trwania polisy w momencie śmierci osoby ubezpieczonej. Składka jest stała przez cały czas trwania polisy.

Whole of life – polisa na całe życie

Ubezpieczenia typu „Whole of life”, jak sama nazwa wskazuje, to polisy chroniące osobę ubezpieczoną przez całe życie. Osoba ubezpieczona płaci ustaloną z góry składkę do momentu swojej śmierci lub osiągnięcia pewnego wieku (w wielu firmach jest to 90 rok życia). Polisy tego typu są droższe niż te z term assurance ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wie, że w pewnym momencie będzie musiało wypłacić ubezpieczenie. Gwarancja wypłaty pieniędzy nawet w wieku 100 lat.

Over 50s life insurance – polisa pogrzebowa dla osób powyżej 50 lat

Polisy „Over 50s life insurance” są adresowane dla osób, które nie chcą obarczać rodziny kosztami pogrzebu i chcą przekazać członkom rodzin lub znajomym jakieś pieniądze. Osoby, które są zainteresowane tym typem ubezpieczenia muszą mieć od 50 do 75 lat. Pieniądze zostaną wypłacane członkom rodzin lub innym określonym osobom w momencie śmierci ubezpieczonego. W tym typie ubezpieczania nie określa się terminu na jaki chcemy się ubezpieczyć, kwota odszkodowania jest ustalona z góry i się nie zmienia. Jeżeli osoba osiągnie 90-siąty rok życia to przestaje płacić składki ale nadal jest ubezpieczona. W tym typie ubezpieczenie nie ma ankiety medycznej.

Mortgage life insurance – ubezpieczenie pod kredyt hipoteczny

Polisy „Mortgage life insurance” to ubezpieczenie dla osób, które chcą mieć pewność, że bez względu na okoliczności członkowie ich rodzin spłacą zadłużenie wynikające z kredytu hipotecznego. Musimy mieć mortgage czyli kredyt hipoteczny. Wypłacana kwota jest zmienna, w miarę upływu lat jak nasze zadłużenie hipoteczne się zmniejsza, kwota odszkodowania jest również mniejsza. Powoduje to, że ten typ ubezpieczenia jest bardzo tani.

Joint life insurance – polisa dzielona, np. z mężem

„Joint life insurance” to ubezpieczenie dla dwóch osób, np. pary lub małżeństwa. Takie ubezpieczenie jest najczęściej tańsze niż dwie oddzielne polisy ale pieniądze wypłacane są jedynie po śmierci pierwszej z osób.

Critical illness Cover – ubezpieczenie od chorób krytycznych

„Critical illness” to ubezpieczenie na wypadek zapadnięcia na jedną z kilkudziesięciu groźnych chorób np. raka, zawał, udar, wylew krwi do mózgu, przeszczep organu, choroba Parkinsona, Alzheimera itp. Odszkodowanie wypłacane jest przy diagnozie choroby. Ubezpieczenie Critical illness obejmuje zazwyczaj również dzieci osoby ubezpieczonej ale do 50% kwoty ubezpieczenia rodzica. Jeżeli oboje rodzice są ubezpieczeni, dziecko ubezpieczone jest również w 100% (2 rodzice x 50% = 100%). Chorujemy częściej niż umieramy dlatego ubezpieczenie critical illness jest droższe, miesięczna składka jest jednak uzależniona od kwoty ewentualnego odszkodowania więc możemy dostosować ją do naszego budżetu.

Income Protection – zabezpieczenie dochodu

Zabezpieczenie dochodu mające na celu wypłatę pieniędzy w sytuacji, gdy nie jesteśmy zdolni do pracy z powodu choroby. Polisa bardzo popularna wśród osób zatrudnionych jako self employed, zwłaszcza gdy ktoś jest jedynym żywicielem rodziny. Możesz sam określić kwotę, którą chcesz sobie zabezpieczyć. Składka zazwyczaj nie jest wysoka.

Masz dodatkowe pytania? Chcesz się umówić na spotkanie? Chciałbyś wiedzieć ile to Cię będzie kosztował?

Napisz do nas lub zadzwoń:

adres e-mail: office@redfeather.net

numer kontaktowy: 0 7895724432 – rozmawiamy po polsku i po angielsku

Albo skorzystaj z formularza: