Polisa na życie w UK

Polisa na życie to jedno z najbardziej popularnych rodzajów ubezpieczeń dostępnych w Wielkiej Brytanii. Myślimy że taka polisa ubezpieczeniowa na życie w uk, zabezpiecza nas – błąd. Taka polisa przede wszystkim zabezpiecza naszych bliskich na wypadek gdyby to nam się coś stało. Chyba każdy z nas myśli o tym, aby po naszej śmierci zabezpieczyć dzieci, pozostawić im to wszystko, czego nasi rodzice nie byli w stanie nam pozostawić. Odpowiednia polisa, sprawi, że nawet w przypadku śmiertelnego wypadku, zabezpieczymy rodzinę, pozostawiając im środki do życia, w tym szczególnie trudnym okresie.

ILE KOSZTUJE POLISA NA ŻYCIE W UK?

Koszt polisy na życie zaczyna się już od zaledwie 5 funtów miesięcznie. Oczywiście na samą cenę ma wpływ kilka czynników, takich jak na przykład:

  • czas trwania polisy, np. na 25 lat lub do śmierci
  • kwota zabezpieczenia, np. 30 tysięcy funtów lub nawet kilkaset tysięcy funtów
  • Twoja data urodzenia
  • Twoja historia medyczna

DLA KOGO POLISA NA ŻYCIE W UK?

Chyba nikt się nie spodziewa, że będziemy odradzać polisę dla kogoś, a będziemy. Osoba, która siedzi w domu przed komputerem 16 godzin na dobę i wychodzi do sklepu po bułki na śniadanie, raczej jest bezpieczna, choć i takie osoby doznają wypadków. Jednak bądźmy realistami i patrzmy na temat realnie, że dla takiego informatyka – nie ma sensu tej polisy posiadać. Jednak kiedy taki informatyk siada na rower, lub podejmuje jakieś ekstremalne aktywności, wypadało by polisę mieć. Wystarczy się rozejrzeć, jak wiele znajomych – łamie kończyny, doznaje wypadków, jak wiele ludzi umiera. Na pewno to słyszeliście “ona była przecież taka młoda”, czy “on był taki młody”. Życie – dziś jest, a jutro go nie ma. Nie chcemy nikogo przekonywać do wyboru lub nie polisy, każdy sam powinien ocenić czy w jego życiu są zagrożenia – czy ich nie ma.

JAK WYBRAĆ POLISĘ NA ŻYCIE?

Można by pomyśleć, że wybór jest prosty. Jest – kiedy mamy kogoś, kto zna się na temacie. Jeśli trafiłaś na ten artykuł, bo właśnie kogoś takiego szukasz możesz skorzystać z jednego z naszych doradców, który podczas rozmowy z Tobą pomoże Ci dobrać właściwy rodzaj zabezpieczenia, w taki sposób byś była z tego zadowolona nie tylko podczas zawierania polisy, ale również gdy będziesz musiała z niej skorzystać. Przy wybieraniu polisy na życie bardzo ważne jest by trafić na brokera, który ma dostęp do całego rynku, a nie tylko do jednej, często drogiej firmy.

CZY POLISA ZABEZPIECZA KOSZTY POGRZEBU?

Polisa oczywiście w pierwszej kolejności ma zabezpieczyć koszty pogrzebu, nawet do 30 tysięcy funtów. Często spełnia także dodatkową rolę, czyli zabezpiecza Twoje dzieci w sytuacji gdy Ciebie zabraknie i będą potrzebować pieniędzy do osiągnięcia niezależności finansowej.